حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

همایش تجدید بیعت طلاب با امام عصر عج

حضرت حجت الاسلام والمسلمین عصمتی گفت: دو اصل مهم میثاق طلبگی مرزبانی از دین و کفالت ایتام آل محمد صلی الله است.


حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در مراسم میثاق طلبگی و همایش تجدید بیعت طلاب و روحانیون با امام عصر عجل الله اظهار داشت: در ابتدا باید به آموزه های دینی نگاه کنیم و جایگاه علم و عالم دین را بنگریم و بر همان اساس جایگاه خودمان را نیز پیدا کنیم.


 وی تصریح کرد: دو اصل مهم میثاق طلبگی مرزبانی از دین و کفالت ایتام آل محمد صلی الله است و کسی که می خواهد مرزبان باشد باید از نظر نیروی انسانی و تجهیزات کامل باشد در غیر این صورت نمی تواند برای دین مبین اسلام مرزبان خوبی باشد.


وی خاطر نشان کرد: نیروی انسانی و تجهیزات یک طلبه و عالم دین، توانمندی علمی، خودسازی و علم اندوزی است که باید به دو مولفه علم و تهذیب نیز مجهز باشد.


 رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان کرد: مرزبان دین باید همت عالی داشته باشد و برای رسیدن به همت بلند و عالی باید سختی ها را از همان ابتدای طلبگی تحمل کرد و سنگر را حفظ کرد چرا که کسی که می خواهد سنگر را حفظ کند دیگر به فکر خودش نیست.


امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: طلبه نباید از موضوعی هراس داشته باشد و یا امکانات و تجهیزات را بهانه قرار دهد چرا که خیلی از علمای بزرگ جهان اسلام بدون امکانات خاصی برای اسلام و بشریت افتخارات گرانبهای به یادگار گذاشتند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.