حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

هدف اصلی اغتشاشات اخیر براندازی نظام بود

آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در ویژه برنامه جشن انقلاب و ولادت امیرالمومنین علی علیه السلام که در حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه برگزار شد، اظهار کرد: امسال در شرایطی وارد چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدیم که مظلومانه ترین دهه فجر را در طول این ۴۴ سال شاهدیم و این در حالی است که کشور چهار ماه در اغتشاش براندازی بود و آنچه که ناجوانمردانه است، مسجد را سوزاندند، مردم را می.ترساندند، پلیس و بسیج و پاسدار را شهید کردند و اسم این اغتشاشات را اعتراض می گذارند.

وی تصریح کرد: آمریکا تمام پژوهشگاه‌های دنیا را بسیج کرده بود که راههای براندازی نظام را اعلام کنند، که ۲۰۰ راه پیشنهاد دادند و به یاری خدا همه این راهها بی نتیجه ماند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه هدف اصلی دشمن در اغتشاشات اخیر، براندازی نظام اسلامی بود، گفت: دشمن این هدف را با چهار حربه مقابله با دین، امنیت و اقتدار کشور و همچنین ناامیدی مردم دنبال می‌کرد.

وی به تشریح حربه های دشمن در اغتشاشات اخیر پرداخت و گفت: از حماقت های این اغتشاشگران این بود که اغتشاشات را با قرآن سوزی، مسجد سوزی، چادر از سر زن مسلمان گرفتن و پرچم سوزی شروع کردند و این هجمه ها در این ایام بی بدیل بود و چه بسا اگر وارد این میدان نمی شدند مردم بزودی ماهیت این افراد را نمی‌فهمیدند، حال آنکه مردم از دین و قرآن و اهل بیت علیه السلام دست بردار نیستند.

وی‌ حربه دوم دشمن را زیر سوال بردن اقتدار کشور عنوان کرد و افزود: بسیج و پلیس و دیگر نیروهای نظامی، مسئولیت امنیت و خدمت را در کشور بعهده دارند و اغتشاشگران می خواستند این اقتدار و عزت را از بین ببرند، لذا از قوه قضائیه می خواهیم احکام محاربه را ادامه بدهند و خسته نشوند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه قم اظهار داشت: محارب کسی است که با سلاح وارد می شود و مردم را می ترساند و به بدترین حالات بعضاً انسان‌های بی گناه را می کشند، لذا با کسانی که اقتدار نظام را مورد هدف قرار دادند باید قاطعانه برخورد شود و ذره ای نباید کوتاه آمد.

خاتمی بیان کرد: بسیاری از اغتشاشگران چند عنوان فقهی داشتند، محارب، باقی، مفسد فی الارض. و قاتل و آنگاه وقت اجرای حکم خدا می‌شود بمباران انتقاد است، البته انتقاد آزاد است ولی چرا وقتی محارب اعدام می شود سر و صدا به راه می اندازتد، شهیدان عجمیان و آرمان را دهها نفر محاصره کرده بودند و با زجر کشتند و نفس‌شان هم در نمی‌آید‌.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: سومین حربه دشمن در اغتشاشات اخیر مقابله با امنیت کشور بود و این در حالی است که برخی ها می گویند این افراد اعتراض به ضعف های نظام داشتند اما برعکس با قوت های نظام مقابله کردند و نمی خواستند پیشرفت ها از جمله امنیت در کشور برقرار باشد.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: چهارمین حربه دشمن ناامیدی مردم بود و طوری برخورد می‌کردند که اعلام کرده بودند که چنانچه اغتشاشگران یک هفته در خیابان بمانند نظام ساقط شده و دیگر نمی تواند قد راست کند.

امام جمعه موقت تهران با تحسین مردم تربت حیدریه مبنی بر اینکه شهری آرام و بدون تنش و اغتشاش داشتند، گفت: از مردمی که ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب به صحنه آمدند هم چنین انتظار می رود، آفرین بر مردم تربت حیدریه که این خطه را امن نگه داشتند و بدانید این صراط ولایت و دین حق است و در این صراط بمانید که دو بار از مقام معظم رهبری این تعبیر شنیده شده، آینده بهتر از گذشته با بصیرت و مقاومت و حضور همیشه در صحنه در پیش داریم.

         در ادامه حضرت آیت الله عصمتی، مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی گزارشی از فعالیت های مدرسه ارائه نمودند که بدین شرح می باشد: این حوزه علمیه با داشتن سطح یک تا چهار نزدیک به ۲۴۰ طلبه مشغول فعالیت های علمی پژوهشی هستند که در راستای تبلیغ و تبیین که نظام به آن نیاز دارد فعالیت می‌کنند.

علاوه بر این در حوزه های علمیه امام صادق علیه تلسلام، معصومیه و ریحانه الرسول سلام الله طلاب علوم دینی مشغول تحصیل و تدریس هستند. 

همچنین بسیج طلاب این خطه با تحت پوشش قراردادن حوزه های علمیه گناباد، بجستان، رشتخوار و مه ولات برای خدمت به طلاب مرکز نیکوکاری تخصصی حضرت قائم عجل الله راه اندازی کرده است.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.