حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

محکومیت اقدام سخیف نشریه فرانسوی

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در تجمع اعتراضی طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در محل حوزه علمیه مرحوم هراتی اظهار کرد: یک نشریه مورد حمایت دولت خبیث فرانسه که از آزادی و حقوق بشر و رعایت حقوق زنان و کودکان دم می زنند، امروز در جایی که به اصطلاح خودشان مهد آزادی و تمدن است کاری انجام می دهند که هیچ انسان اندیشمند و صاحب تفکری با هر دین و آئینی این حرکت را نمی پذیرد.

وی تصریح کرد: موزه پاریس مملو از جمجمه مردان و زنان و کودکان بیگناه الجزایری است که تحت استعمار دولت خبیث فرانسه هستند و این کشور با این سابقه خود را مهد تمدن و آزادی می داند و به این بهانه علیه اعتقادات همه ادیان هر غلطی می کنند.

معلمی افزود: روش مسخره و استهزا کردن یکی از ابزار اصلی بدخواهان است اما این ها باید بدانند هم در دنیا و هم در آخرت نه تنها به هدف خودشان نخواهند رسید، قطعا سیلی محکمی از خداوند متعال خواهند خورد و در همین دنیا پاسخ استهزائات خود را می دهند.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: اهانت هایی که به اعتقادات و مقدسات در کشور می شود ادامه حرکت گذشتگانی است که از صدر اسلام بود و امروز این مجله پادوی آمریکا همین خط را در پیش گرفته و اذناب داخلی آنها هم همین مسیر را می روند و هیچگاه به هدف خود نخواهند رسید.

وی ادامه داد: آنها راه استهزا گرفتن را از روی استیصال و ناچاری در پیش گرفتند چرا که حریف اقتدار حکیمانه و‌ هوشمندانه مقام مرجعیت و ولایتی که تمام نقشه های آنان را نقش بر آب کرده نشده‌اند، لذا با کارهای کودکانه و سخیف می خواهند این کوه استوار بلند را فرو بریزند و این از تادانی و بی عقلی این افراد است، اما ما یقین داریم اینها هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

امام جمعه تربت حیدریه اضافه کرد: درد این است که متاسفانه برخی صاحبنظران و خواص هیچگونه اقدامی در این مواقع نمی کنند، در حالی که این نابخردان به بالاترین مقام سیاسی و مرجعیت دینی اهانت کردند، لذا محکومیت و اعلام انزجار فقط وظیفه حوزه های علمیه نیست، بلکه باید تمام ملت ایران بخروشند چرا که رهبری پدر ملت و امت اسلامی است، بنا براین به لحاظ دیپلماسی و سیاسی اقدامی باید انجام شود تا این توهین ها وحرکات دیگر نه تنها برای کشور و دین اسلام بلکه سایر اعتقادات و ادیان تکرار نشود.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: ما از برخی خواص بخصوص روحانیت انتظار بیشتری داریم و تعجب می کنیم از بسیاری از این خواص که هنوز جایگاه رهبری و ولایت برای آنها جا نیفتاده است.

حجت الاسلام معلمی بیان کرد: روحانی که بگوید ما سیاسی نیستیم، و کار به سیاست نداریم، در راهپیمایی، انتخابات و اعتراضات و مناسبت ها شرکت نمی کنیم، در اوج عقب ماندگی به سر می برد و فهمی از اسلام ندارد.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: البته منظور از سیاسی نه به معنای سیاسی بازی و سیاسی کاری و طرفداری از حزب و گروه، بلکه سیاست یعنی فهم و بصیرت و دشمن شناسی که حرکت دشمن را بفهمد و یشناسد و درست و به موقع عمل کند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن وقتی صحبت های حکیمانه و آگاهانه رهبر فرزانه انقلاب از روی اطلاع و تسلط به دنیا نسبت به نقش زنان را می شنود، فهمیدند که هر چه بافته اند پنبه سده و لذا مسابقه ای برگزار می کنند و به مقام ولایت و مرجعیت از روی عصبانیت توهین می کنند و این بخاطر سیلی است که خورده اند.

امام جمعه تربت حیدریه افزود: کسانی که سکوت می کنند بدانند که نظام اسلامی در سراسر دنیا مقتدر و عزتمند است و هر روز اخبار مختلف علمی و پژوهشی و تحقیقاتی و… را می بینند و همه به خاطر مدیریت رهبری الهی است.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.