حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

فرمانده معظم کل قوا مراد همه بسیجیان است

گفتگوی اختصاصی حجت الاسلام مهدی عصمتی پژوهشگر و استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان با خبرنگار حوزه مقاومت بسیج طلاب و روحانیون فاطمه الزهرا (س)

استاد حوزه علمیه خراسان گفت: بسیج طلاب نقش بسزایی در اجرای مفاد بیانیه گام دوم دارد که باید در مجامع مختلف، پایگاه‌های بسیج مساجد و داخل جامعه نسبت به نهادینه کردن و بالا بردن سطح افکار عمومی‌مردم روشنگری کنند. 

حجت الاسلام مهدی عصمتی، در گفتگو با حوزه بسیج طلاب و روحانیون حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها؛ اظهار کرد: فرمانده معظم کل قوا به عنوان فرمانده ارشد بسیج و مراد همه بسیجیان در این زمینه همیشه وظایفی رو برای این مجموعه تعریف و ترسیم کردند که بسیج طلاب در راس همه آنها قرار دارد. 

وی تصریح کرد: مهم‌‌ترین دستورات امام راحل رضوان الله ضرورت خودسازی، تقویت افزایش بصیرت آگاهی، مقابله با اشاعه فساد و توطئه‌های دشمن است و اکنون هم بسیج طلاب بعد از عبور از گام اول انقلاب و ورود به گام دوم باید همانند گام اول و ۴۰ ساله‌ای که گذشته هوشمندانه با بصیرت با تمام توان وارد میدان شوند. 

این پژوهشگر حوزه علمیه خراسان بیان کرد: بسیج طلاب در رأس همه باید نسبت به اجرایی کردن بیانیه گام دوم تلاش کنند که اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌هایی از تاریخ ۴۵ ساله نمی‌بود اکنون قطعاً دستاوردهای انقلاب از این بیشتر و کشور عزیز ما ایران در مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ جلوتر بود. 

عصمتی ادامه داد: بسیج طلاب نقش بسیار زیادی در اجرای مفاد بیانیه گام دوم دارد که باید در مجامع مختلف، پایگاه‌های بسیج مساجد و داخل جامعه نسبت به نهادینه کردن و بالا بردن سطح افکار مردم نسبت به اقتدار انقلاب اسلامی، تغییر چالش‌ها و شکست مستکبران روشنگری کنند. 

وی اظهار کرد: امروز جوانان محور تحقق پیشرفت جامعه اسلامی‌اند و طلاب بسیجی باید نسبت به این مهم و همچنین به معنویت، اخلاق، وجدان اخلاقی در جامعه دغدغه بیشتری داشته‌باشند، چون اخلاق و معنویت مورد تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن واقع شده، لذا اخلاق به هر میزان بیشتر رشد کند برکات بیشتری خواهد داشت. 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان گفت: بسیج طلاب و روحانیون با روحیه انقلابی و اخلاص برگرفته از صفا همیشه پیشتاز و پیشگام عرصه‌های مختلف جامعه هستند و به فرموده مقام معظم رهبری حفظ موجودیت انقلاب ابتدا با این قشر است که در استمرار نظام جمهوری اسلامی تجسم یافته‌است. 

عصمتی بیان کرد: انقلاب از نظام جمهوری اسلامی جدا نیست و نباید برخی‌ها گمان کنند که این دو از هم جدا هستند بلکه تجسم انقلاب در نظام جمهوری اسلامی است که همه قلدرهای دنیا دست به دست هم داده‌بودند تا آن‌ را ریشه کن کنند. 

این استاد حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: امام رضوان الله آموزش مسائل اعتقادی نیروهای بسیجی را بر عهده بسیج طلاب قرار دادند که به دلیل رشد نامطلوب بسیج طلاب و روحانیون متاسفانه این هنوز محقق نشده، لذا اگر ما خواهان زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر عجل الله هستیم باید نیروهای انسانی در تراز انقلاب اسلامی را جذب و تربیت کنیم. 

وی افزود: طلاب ما در ۴۰ سال بعد انقلاب و گام دوم وظیفه سنگین‌تری به عهده دارند، برای انجام این وظیفه و حفظ انقلاب و دستاوردهای آن باید از جان و مال و آبروی خود مایه بگذارند تا مصالح اسلام و انقلاب تامین شود. 

عصمتی ادامه داد: وظیفه بسیج مخصوصاً وظیفه طلاب بسیجی حفظ فضای سالم در کشور و منزوی کردن زشتی‌ها و آلودگی‌هاست، امروز نسل جدید ما با کمال صفا و پاکی به دنبال حقیقتند، اما در کمین این نسل گرگ‌های درنده و روباهان حیله‌گری‌اند که می‌خواهند آنها را از بین ببرند. 

پژوهشگر حوزه علمیه خراسان ابراز داشت: ماموریت بسیج باز کردن میدان‌های تازه زندگی است، تجدد و نوگرایی حقیقی باز کردن میدان‌های تازه زندگی که مطلوب اسلام است و این را از انسان می‌خواهد و این به برکت تحمل و کار فکری و تلاش عملی، مجاهدت و استقبال از کار شبانه‌روزی محقق می‌شود. 

عصمتی ادامه داد: اگر بخواهیم بسیج را درست معنا کنیم، تقویت، افزایش بصیرت و آگاهی اساس بسیج در جمهوری اسلامی است، در عین حال نظام جمهوری اسلامی هیچگاه نخواسته عده‌ای چشم‌های خود را بسته و اطاعت کورکورانه داشته‌باشند. 

این پژوهشگر حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: طلاب بسیجی حوزه‌های علمیه باید برای رسالت بزرگی که به عهده دارند تهذیب نفس و خودسازی کنند و با روحی سرشار از ایمان اعتقاد قلبی به مبانی انقلاب خود را برای اجرایی کردن گام دوم انقلاب آماده کنند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.