حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

سی و سومین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

حجت الاسلام محمد حسن زمانی، معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه قم صبح امروز در سی و سومین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد جامع تربت حیدریه به ابعاد شخصیتی امام راحل اشاره کرد و اظهار داشت: امام ملت ایران را از یتیمی نجات داد و پدری برای امت های مسلمان و ملت های اسلامی جهان شد و همتی بلند از آغاز تا قله داشت.

وی تصریح کرد: عبادت و تهجد دومین شاخصه مکتب امام بود تا حدی که ولی از اولیای الهی می شود، کسی که نماز شب او ترک نشد و حتی کار مکروه از امام بزرگوار ندیدند و نتیجه آن می شود که یک نظام اسلامی را به این شکل تاسیس می کند.

زمانی از جامعیت علمی امام بعنوان سومین شاخصه مکتب روح الله یاد کرد و افزود: امام در رشته های فقه و اصول و فلسفه و حدیث و سیاست و تقصیر کتاب ها نوشت و مجموعه کتاب های امام ۵۰ جلد می شود و تمام ابعاد شخصیتی امام و اندیشه های آن بزرگوار را می توان در این کتب جستجو کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه قم بیان کرد: شجاعت امام این بزرگوار را برجسته تر از دیگران کرده و وقتی که شاه به امام پیام فرستاد سخنرانی علیه ما نکن، اما روی منبر فریاد می زند که کاری نکن به ملت بگویم بیرونت کنند، مقداری که جلوتر می آییم که می فرمایند من دولت تعیین می کنم یا اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

حجت الاسلام زمانی گفت: تنها ملت ایران عاشق امام نبود، حتی کشورهای دیگر و تمام ملت های آزادیخواه جهان امام را دوست داشته و آن بزرگوار را الگوی آزادگی و رهایی از سلطه استکبار قرار دادند.

زمانی به اهداف امام راحل در خصوص نهضت انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امام روح الله با دو هدف تحقق اسلام و جایگزینی حکومت اسلامی به جای طاغوت در ایران و همچنین عرضه فرهنگ اسلام ناب به سراسر عالم نهضتی را آغاز کرد تا زمینه برای ظهور حضرت بقیه الله عجل الله فراهم شود.


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.