حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

خانواده‌ها فرزندان خود را به طلبگی تشویق کنند

حجت الاسلام والمسلمین معلمی امام جمعه شهرستان تربت حیدریه در آیین خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه: خانواده‌ها فرزندان خود را به طلبگی تشویق کنند.

حجت‌الاسلام معلمی، امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: بسیاری از خانواده‌ها با پایان تحصیلات متوسطه برای فرزندان خود نگران هستند و توصیه می‌کنیم برای ارامش و آسایش فرزندان خود در دنیا و آخرت، آنان‌ را برای ورود به حوزه‌های علمیه ترغیب و تشویق کنند. 

به لحاظ دنیایی طلبه‌ای که وارد علوم دینی و حوزه‌های علمیه می‌شود در گام نخست یک کارشناس دین است، در عین حال کاربرد دین از خطرات احتمالی هر عیب و نقصی ممانعت می‌کند، لذا همین دین بر اساس آموزه‌های اسلام حلال و حرام شرعی را اعلام می‌کند. 

همچنین دین برای انسان‌ها دستورات لازم را اعلام کرده و برای کاهش جرم در جامعه، حفظ انسان از خطرات استبدادی و استعماری، درامد و حوزه اقتصادی و اجتماعی نیز برنامه دارد. 

جامعه اسلامی از طلبه و روحانی وزین، با اخلاق و خوش‌رفتار استقبال می‌کنند، در عین حالی که به روحانیون اعتماد دارند برای بسیاری از مسایل روزمره خود به کارشناسان دین مراجعه می‌کنند.


حوزه علمیه  تربت حیدریه برای سال تحصیلی 404-403 از بین دانش آموزان پایه های هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم ثبت نام بعمل می آوردم

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.