حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

حوزویان، مرزبانان تفکر و اندیشه اسلامی هستند

به گزارش خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، آیت الله عصمتی، در مراسم سالروز ولادت امام حسین، حضرت ابوالفضل و سیدالساجدین علیهم السلام و به مناسبت روز پاسدار و جانباز که در محل مدرسه علمیه هراتی تربت حیدریه برگزار شد، ابراز کرد: این جلسه به منظور تجلیل از مقام پاسدار است که جایگاه عظیمی محسوب می شود و غیرقابل توصیف می باشد.

وی با اشاره به اینکه امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند: إنّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّةِ، فَتَحَهُ اللّه ُ لِخاصَّةِ أولیائهِ و هُو لِباسُ التَّقوى و دِرعُ اللّه ِ الحَصِینَةُ، گفت: حوزویان، مرزبانان تفکر و اندیشه اسلامی هستند؛ از این رو می‌بایست به پذیرش و تربیت ایشان توجه کرد تا خدمتی به ممشای امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) داشته باشیم.

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان افزود: همانطور که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، حوزه علمیه باید انقلابی بماند تا نظام اسلامی از انحراف و کج روی در امان باشد، اولین گام این است که افرادی علاقه مند پذیرش و سپس با برنامه ای علمی-فرهنگی تربیت و آماده خدمت به دین شوند. 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.