حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

جهل راهبرد اصلی شیطان است

حجت الاسلام صاحب قرانی، مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی صبح امروز در همایش بصیرتی سیاسی طلاب و روحانیون حوزه علمیه مرحوم هراتی اظهار داشت: شیطان بر جهل انسان سوار می شود و این بهترین مرکب برای سواری گرفتن است لذا بر جهل جامعه سوار می شود، البته این جهل بمعنای عدم علم نیست بلکه عدم عقلانیت است.

وی تصریح کرد: جهل اگر در جامعه ای نهادینه شود و بعنوان یک موضپع اصلی باشد شیطان آن را راهبری می کند و این راهبرد اصلی شیطان است.

صاحب قرانی اضافه کرد: امروز شیطان با راهبری نظام سرمایه داری بر جهل انسان ها سوار شده و این بدان معناست که تمام مردم جهان کار می کنند برای یک درصد از مردم که متنعم از ثروت و سرمایه هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: بر همین اساس جریان شناسی یهود و صهیونیست بسیار مهم است چرا که آنها معتقدند خودشان آدم هستند و ساختار نظام جهان را بر اساس مدل خودشان انجام می دهند، البته بخشی از فعالیت های خود را از موجودات ماورا الطبیعی بهره می برند.

وی بیان کرد: در اغتشاشات اخیر و بخصوص جریان های دانشجویی توهین و فحش زیاد می شنیدید، حتی توهین های رکیک، لذا در جامعه ای که شیطان طراحی کند رذایل ارزشمند است نه بی ارزش، ارزش های اخلاقی انسانی ضد ارزش و ضد ارزش های انسانی ارزشمند می شوند

حجت الاسلام صاحب قرانی بیان داشت: راهبری جامعه با نهادینه کردن رذایل اخلاقی همراه است، بعنوان مثال ربا را می خواهد در جامعه نهادینه کند بانک را راه اندازی می کند که ذات آن ربوی است هر چند چه بخواهیم و نخواهیم در این بانک همه هستند، در موضوع بی تربیتی، سیستم بیمه را راه اندازی می کنند و افراد خود را بیمه می کنند که زیر بار مسوولیت نروند، در خصوص حرص مثلا فروشگاه‌های زنجیره‌ای راه اندازی می کنند و تولید حرص و اعلام می کنند این میزان خرید کنید تا تخفیف بگیرید،

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: در خصوص اسراف رهبری با رصد دقیق سیستم جهان نظام مصرف گرایی را مطرح کردند، البته زینت های زندگی آنقدر زیاد شده که همه معترض هستند که درآمدشان جواب نمی دهد، لذا برج زندگی از خرج آن بیشتر شده است.

وی افزود: تمدن غرب دقیقا سیستم نظام محاسبه مادی صرف را در جهان پیاده سازی می کند و لذا میدان جنگ ایران و غرب سر مسایل اقتصادی و هسته ای و علمی نیست بلکه بر سر مسایل نظام فکری است که نظام فکری غرب و آمریکا در حال فروپاشی است و امروز نقش طلبه ها مهم است که باید در خط مقدم مبارزه با نظام سلطه قرار بگیرند.

صاحب قرانی گفت: تنها رقیب تئوریک آمریکا و جهان غرب نه روسیه و نه چین است، البته اینها رقیب اقتصادی و نظامی هستند اما خلا تئوری را فقط با ایران دارد، تنها کشوری که بر اساس مدل حکمرانی دینی طراحی شده، هر چند نقاط ضعف فراوان دارد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.