حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

بسیج تفکر مجاهدانه انبیای الهی است

استاد درس خارج حوزه‌های علمیه خراسان گفت: بسیج تفکر مجاهدانه ایمانی همه انبیا و اولیای الهی است که قدرت خدادادی مومنان را در جهت تثبیت اندیشه‌های دینی در جوامع بشری حرکت دهد. 

آیت الله عصمتی، در گفتگو با خبرنگار حوزه علمیه خراسان ؛ اظهار کرد: بسیج تفکر مجاهدانه ایمانی همه انبیا و اولیای الهی است که قدرت خدادادی مومنان را در یک جهت برای پیکار باهمه اندیشه‌های ضد دینی و تثبیت اندیشه‌های دینی در جوامع بشری حرکت دهد.

وی تصریح کرد: فرمان بسیج را خداوند داده و نخستین فرمانده آن رسول خدا صلی الله است که مٱموریت داشت همه بشریت را به رشد و کمال معنوی برساند. 

فرمانده حوزه بسیج طلاب و روحانیون حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها گفت: بسیجی باید از ایمان خاصی برخوردار باشد و این همان ایمانی است که مومن بابد عاشق خدا و برای خدا و راه او در تمام عرصه‌ها حضور پیدا کند تا اسلام و ارزشهای ناب اسلامی در جامعه حاکم شود. 

عصمتی اضافه کرد: امروز باید ببینیم جامعه به چه نیاز دارد، اگر مشکلات جامعه اقتصادی است، باید برنامه خاص اقتصادی را در حدی پیش ببرند تا حیله‌های دشمن نقش برآب شود، اگر در رابطه با پیشرفت‌های علمی است کشور در عرصه‌های علمی پیشرفت چشم گیری داشته و این پیشرفت‌ها همچنان ادامه دارد. 

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی ادامه داد: اگر نیاز جامعه در تقابل با دشمن در عرصه نظامی‌باشد باید از اقتدار خاصی برخوردار باشیم تا دشمنان خدا رعب و وحشت داشته‌باشند و فکر تعرض به بلاد اسلامی را در سر نپرورانند. 

عصمتی بیان کرد: درعرصه‌های سیاسی، فرهنگی و معنوی، جامعه بسیجی یک جامعه سرآمد، دشمن شناس و به موقع عمل می‌کند، نقشه دشمن رامی‌شناسد و درمقابل دشمن صف آرایی می‌کند. 

استاد درس خارج حوزه‌های علمیه خراسان یادآور شد: در عین حال اگر تقابل با دشمن نباشد، آن کار هرچه مهم باشد جهاد به حساب نمی‌آید، لذا باید ببینیم دشمن ازکجا می‌خواهد آسیب برساند در همان عرصه وجبهه حضور پیدا کنیم.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.