حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

برگزاری‌مراسم‌سالگردارتحال‌امام(ره)وشهدای‌۱۵خرداد

به گزارش خبرنگار حوزه علمیه تربت‌حیدریه 

حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد یکشنبه شب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد که در مسجد جامع تربت‌حیدریه با حضور طلاب و روحانیون و سایر اقشار مردم برگزار شد،

 اظهار کرد: امام راحل در ایجاد تحول در نظام بشری نیز سرآمد است و ابعاد شخصیتی این بزرگوار از ابن سینا و شیخ طوسی متنوع‌تر و نیز بزرگتر و ضروری است نسل امروز با این زوایای شخصیتی امام آشنا‌ باشند.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین مزیت امام راحل جامعیت آن مرد الهی است، در عین حالی که خیلی از بزرگان در فقه، اصول و اخلاق و علم و دانش سرآمد بودند، اما امام در همه حوزه‌ها و تجدید حیات اسلام ناب محمدی که در پیکره ملت ایران و امت اسلامی و بشریت ایجاد کردند، بی‌نظیر بود.

گنابادی‌نژاد ادامه داد: امام ۳ تحول بزرگ را از خود به یادگار گذاشتند که یکی از آن‌ عرصه‌ها تحول در ایران اسلامی است و یک حکومت ۲۵۰۰ ساله سلطنتی که تمام ابرقدرت‌ها از او حمایت می‌کردند را با توکل به خدا و کمک مردم ساقط کرد و این چهره ذلت و خاری را از ایران محو کرد و امروز همه ما سر سفره آن‌ مرد الهی ارتزاق می‌کنیم.

جوانان تاریخ ایران را با اسناد معتبر مطالعه کنند

معاون فرهنگی و زیارت استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نوجوانان و جوانان تاریخ ایران را با مستندات معتبر مطالعه کنند و به هجمه‌های دروغ و تحریف شده‌ای که با طراحی رسانه‌ای آمریکا و انگلیس پمپاژ می‌شود توجه نکنند، گفت: استکبار جهانی با پول‌های سعودی و برخی امیران ناصالح منطقه هزینه می‌کند تا حقایق وارونه منعکس شوند.

وی دومین تحول امام راحل را در منطقه غرب آسیا‌ عنوان کرد و افزود: در شرایطی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسئله فلسطین در حال فراموشی بود اما امروز به برکت امام راحل و انقلاب اسلامی فلسطین در جهان زنده است.

گنابادی‌نژاد ادامه داد: حزب‌الله در لبنان، انصار الله در یمن و تمام جبهه مقاومت امروز به برکت نفس قدسی امام راحل و خلف صالح ایشان قوت گرفته و در برابر استکبار جهانی ایستادند.

معاون فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: امام راحل تحول سوم را در جهان ایجاد کرد و امروز در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا شعار مرگ برآمریکا و اسرائیل سر می‌دهند و دانش‌آموزان دبیرستان‌های امریکا و اروپا هم به تٱسی از دانش آموزان ایرانی به میدان آمدند و از جنایات رژیم جعلی صهیونیستی اعلام برائت و انزجار می‌کنند.

وی تصریح کرد: چه سیلی از این محکم‌تر که امروز دانشجویان و اساتید برجسته دانشگاه‌های امریکا و اروپا به خاطر حمایت از مردم فلسطین و تنفر از رژیم جعلی صهیونیستی بازداشت می‌شوند، این‌ها همه به برکت انقلاب اسلامی است.

گنابادی‌نژاد بیان کرد: ریشه این دستاوردهای بزرگ امام که نیروی نظامی و پشتوانه سیاسی جهانی و تلویزیون و رسانه و شبکه اجتماعی نداشت، ایمان و امید بود که با ایمان الهی در جامعه توانست همه مردم ایران را بسیج کند تا رژیم ۲۵۰۰ ساله محو شود و تفکر انقلاب در تمام منطقه نفوذ پیدا کند.

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: گسترش دکترین امام خمینی (ره) در جهان حاصل ایمان و امید است و شهید رئیسی از شاگردان ممتاز این مکتب بود که با این دو شاخصه توانست به مردم خدمت کند.

گنابادی نژاد با اشاره به اینکه شهید رئیسی با استراتژی ایمان و سرمایه امید قلب ملت ایران و آزادگان عالم را فتح کرد، افزود: همه شاهد بودند که این شهید عزیز در مناظرات انتخاباتی به همه تهمت‌ها، طعنه‌ها و انتقادهای بدخواهان و هجمه دشمنان پاسخی نداد و این حاصل ایمان و امید آن‌ بزرگمرد بود.

وی بیان کرد: اگر برخی سیاسیون افق پرواز آنها کشورهای اروپایی و آمریکایی است، رئیس جمهوری داشتیم که روستا، کارگر و مردم و خدمت به کشور برای او اولویت داشت و در خدمت‌گذاری خستگی ناپذیر بود و در همین مسیر هم به شهادت رسید.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.