حدیث عشق
. امام صادق(ع) : لَستُ اُحِبُّ أن أرَى الشّابَّ مِنكُم إلاّ غادِياً في حالَينِ: إمّا عالِماً أو مُتَعَلِّماً. دوست ندارم جوانى از شما [شيعيان] را جز بر دو گونه ببينم: دانشمند يا دانشجو. /امالی طوسی ص303
سایت آیت الله العظمی خامنه ای سایت امام خمینی (ره)

امام‌صادق(ع)بانهضت‌تبیین‌مقابل‌تحریف‌اسلام‌ایستاد

آیت‌الله محمدرضا عصمتی در گفتگو با خبرنگار حوزه علمیه اظهار کرد: امام باقر و امام صادق علیه السلام در دوران ضعف بنی‌امیه و به قدرت رسیدن بنی‌عباس به امامت رسیدند و این بهترین فرصت بود تا اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و اله و سلم» که به تحریف خلفا درآمده‌بود برای مردم تبیین شود.

وی تصریح کرد: نهضت علمی و تبیین اسلام که شروع کننده آن امام باقر علیه‌السلام بود این راه توسط امام صادق علیه‌السلام ادامه پیدا کرد تا جایی که آن‌ حضرت بیش از چهار هزار شاگرد به دنیای اسلام نیز تقدیم کردند.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت‌حیدریه گفت: اسلام ناب محمدی که با قدرت رسیدن بنی امیه تبدیل به یک اسلام توجیه‌گر همه اقدامات خلاف حاکمان شده‌بود توسط امام باقر و امام صادق علیه‌السلام با نهضت بزرگ تبیین برای مردم شرح و تفسیر داده شد و ابعاد مختلف آن‌ را بیان کردند که از جمله می‌توان به حاکمیت خداوند و اولیای الهی و مبارزه با طاغوت اشاره کرد.

استاد درس خارج حوزه‌های علمیه خراسان بیان کرد: دشمن در زمان خلافت بنی‌امیه و بنی عباس با روایت‌گری نادرست از سیره و گفتار پیامبر و دین اسلام، جامعه را به سمتی هدایت می‌کرد که از اسلام ناب چیزی باقی نمانده‌بود که امام باقر و امام صادق علیه‌السلام با تبیین خودشان حقیقت اسلام ناب را بیان کردند.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی اظهار کرد: امام صادق نفی حاکمیت طاغوت و حاکمیت خدا و امام معصوم علیه السلام را با نهضت تبیین برای مردم تشریح کردند و بارها مورد بی‌مهری، تهدید و دشمنی خلفا قرار گرفتند و در نهایت آن امام همام را به شهادت رساندند.

فرمانده بسیج طلاب جنوب خراسان رضوی ادامه داد: امروز نهضت تبیین یک امر سیاسی بسیار مهم و از نیازهای ضروری جامعه اسلامی است و اینکه نظام اسلامی اکنون در چه مرحله‌ای است باید بر اساس واقعیت‌ها آن را تنظیم کنیم، چرا که اگر روایت درست را نقل نکنیم دشمن برای ما روایت‌سازی می‌کند.

عصمتی افزود: امروز جهاد تبیین به فرموده رهبری معظم انقلاب یک فریضه فوری و واجب است و اهمیت آن بدان خاطر است که دشمن در تلاش است تا با وارونه دادن واقغیت‌ها، دروغ‌پردازی و تحریف موضوعات مختلف اذعان جوانان و اقشار مختلف مردم را نیز منحرف کند

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.